Kobiety dla kobiet Fundacja Linki Kontakt # Forum # # F.A.Q.
 
 
 
Menu główne
Start
KOBIETY DLA KOBIET
KATALOG DOBRYCH STRON WWW
Czytelnia
PRAWO
ZDROWIE
TOŻSAMOŚĆ KOBIETY
DUCHOWOŚĆ
PRACA
EDUKACJA I ROZWÓJ
DOM
MOJE BEZPIECZEŃSTWO
MACIERZYŃSTWO
KONTAKT
Forum2
Galeria
Wiadomości
CHCESZ NAM POMÓC?
FEMINA
KULTURA
PODZIĘKOWANIA
W skrócie
 
Start arrow DUCHOWOŚĆ arrow Warsztaty, rekolekcje, dni skupienia dla kobiet arrow DUCHOWA SZKOŁA ŚW. BRUNONA
Advertisement
Popularne
DUCHOWA SZKOŁA ŚW. BRUNONA PDF Drukuj Email
Oceny: / 4
KiepskiBardzo dobry 
DUCHOWOŚĆ - Warsztaty, rekolekcje, dni skupienia dla kobiet
Wpisał: x   
06.10.2009.

DUCHOWA SZKOŁA ŚW. BRUNONA


O Bonitas! O Dobroci!

Kochani!

Z pewnością macie czy to w rodzinie czy wśród przyjaciół ludzi samotnych, może jakieś zagubione powołania – może komuś z nich posłużą te lektury. Może zachęcą by jeszcze raz przemyśleć swoje plany życiowe. Rozważyć pytanie „Do czego Pan mnie wzywa?”

    Chciałabym Was również poinformować o tym, że w tym roku została powołana do istnienia Fundacja Biskupa Hugona, która ma służyć pomocą w formacji duchowej wszystkim tym, którym bliski jest św. Brunon z Kolonii i jego dziedzictwo.Pierwszym programem Fundacji jest Duchowa Szkoła św. Brunona z Kolonii. W jej ramach wydawane jest pismo formacyjne („List z Eremu”), będą też organizowane dni skupienia i rekolekcje.

Przy Duchowej Szkole jest tworzona nowa Wspólnota, która będzie zrzeszać pustelnice i pustelników oraz świeckich, którzy mają chęć stowarzyszenia z nimi. Krótką, wstępną regułę znajdziecie na stronie Pustelnica.pl: Mała reguła Wspólnoty św. Brunona z Kolonii.

 

Zapraszam Was serdecznie do tej wspólnoty!

 

Jeszcze raz najserdeczniej pozdrawiam

z przyjaźnią w Chrystusie

 

s. BrunaPropozycja programu formacyjnego

Dla kandydatek i kandydatów do życia pustelniczego:

  • Formacja i pomoc w rozeznawaniu powołania eremickiego (miesięcznik formacyjny, dni skupienia, rekolekcje)

  • Kierownictwo duchowe (wewnątrzwspólnotowe i poprzez kapłanów pracujących indywidualnie z kandydatkami oraz kandydatami do życia pustelniczego)

  • Wspólnota konsekrowanych eremitek i eremitów żyjących według ducha i charyzmatu św. Brunona z Kolonii


Dla osób świeckich i konsekrowanych:

  • Możliwość włączenia się – wedle indywidualnych chęci i możliwości do programu formacyjnego

  • Kierownictwo duchowe 

  • Stowarzyszenie z eremitkami i eremitami tworzącymi Wspólnotę

  • Wsparcie modlitewne


W miesięczniku „List z Eremu” (pierwszy numer ukaże się w sierpniu) służącym edukacji i formacji będzie można znaleźć między innymi:

  • Schematy do medytacji

  • Teksty pomocnicze do lectio divina

  • Materiały do wykorzystania podczas comiesięcznego dnia skupienia


Osoby zainteresowane zachęcamy do wypełnienia formularza aplikacyjnego i przesłania na e-mail: aby pobrać formularz należy kliknąć na ten adres: Formularz aplikacyjny Duchowej Szkoły św. Brunona z Kolonii

Po wypełnieniu prosimy przesłać go tutaj: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


Mała reguła Wspólnoty św. Brunona z Kolonii


Bracia i siostry pragnący postępować na drodze duchowej, na wzór św. Brunona z Kolonii oraz innych świętych samotników, niech nade wszystko żyją nieustannym poszukiwaniem Boga i przejawów Jego dobroci.

Erem niech będzie miejscem, które jest dla nich bramą niebios i strażnicą, gdzie czuwając na modlitwie, wypatrują Pana i Oblubieńca, który ma nadejść. W samotności pustelni − w walce duchowej i zmaganiu ze słabościami, wspierają Kościół i służą mu − w kontemplacji i w pracy.

Krocząc śladami św. Brunona, niech czas ziemskiej paschy spędzają z przepasanymi biodrami, mając świadomość, że nie należą do tego świata. Ich duch niech będzie duchem samotności, ofiary i umartwienia.

Oddzielenie od innych ludzi, istota powołania anachoretów winno być praktykowane i przeżywane wedle tego, co dyktuje miłość Boga i bliźniego. Niech przejawia się nade wszystko w wyborze Pana jako jedynego dobra, a także w życiu w wolności od zbędnych, pętających ducha przywiązań uczuciowych, ludzkich czy materialnych.

Rytm dnia niech odmierzają chwile modlitwy: udział we Mszy świętej, liturgia Godzin, medytacje, lectio divina oraz inne praktyki obrane przez siostry i braci ku chwale Bożej.

Maryja, Matka i Królowa Pustelników, niech odbiera od sióstr i braci szczególną cześć. Sobota niech będzie dniem Jej oddanym, spędzanym w duchu u Jej stóp, pod płaszczem Jej miłości.

Fundamentem jednoczącym wspólnotę są śluby: nawracania obyczajów, stałości i posłuszeństwa. Obleczeni w wierność obietnicom złożonym Bogu, wszyscy członkowie Wspólnoty, realizują je − każdy we właściwy swemu indywidualnemu powołaniu sposób.

Bracia i siostry laicy oraz kapłani i osoby życia konsekrowanego, którzy chcą związać się w szczególny sposób z pustelnikami i pustelnicami, niech mają w ich życiu duchowym jak najpełniejszy udział, bo my wszyscy − ci których Pan powołał do bycia ludźmi działania i ci, których powołał do bycia ludźmi kontemplacji − razem pielgrzymujemy do domu Ojca.

Zmieniony ( 03.12.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Vinci