Kobiety dla kobiet Fundacja Linki Kontakt # Forum # # F.A.Q.
 
 
 
Menu główne
Start
KOBIETY DLA KOBIET
KATALOG DOBRYCH STRON WWW
Czytelnia
PRAWO
ZDROWIE
TOŻSAMOŚĆ KOBIETY
DUCHOWOŚĆ
PRACA
EDUKACJA I ROZWÓJ
DOM
MOJE BEZPIECZEŃSTWO
MACIERZYŃSTWO
KONTAKT
Forum2
Galeria
Wiadomości
CHCESZ NAM POMÓC?
FEMINA
KULTURA
PODZIĘKOWANIA
W skrócie
 
Start arrow W skrócie arrow Gangsterzy zatrzymani za handel kobietami
Advertisement
Popularne
Gangsterzy zatrzymani za handel kobietami PDF Drukuj Email
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
W skrócie - Wiadomości
27.07.2007.

Gangsterzy zatrzymani za handel kobietami

Od tysiąca złotych do trzech tysięcy - za tyle sprzedawali kobiety do domów publicznych gangsterzy z Warszawy i Opola, których zatrzymali właśnie policjanci z suwalskiego CBŚ

Policja całą sprawę utrzymywała w tajemnicy. Zatrzymania odbyły się we wtorek rano w mieszkaniach przestępców w Warszawie i Opolu. Złapano trzech mężczyzn i kobietę w wieku od 28 do 43 lat. Wszystkich podejrzewa się o udział w gangu zajmującym się handlem ludźmi.

Grupa werbowała młode kobiety z małych miejscowości w całej Polsce, m.in. z Podlasia. Obiecywano im dobrze płatną pracę jako hostessy lub hotelowe recepcjonistki. W rzeczywistości zmuszano je do prostytucji. Trafiały do agencji towarzyskich, albo kazano im pracować przy drogach. Niektóre z dziewczyn gangsterzy zaczepiali na dyskotekach, oszałamiali narkotykami, a potem wywozili do domów publicznych. Tam kobiety sprzedawano za 1-3 tys. zł. Jeżeli któraś z nich protestowała, była bita.

Z policyjnych ustaleń wynika, że gang działał od kilku lat. Wśród zatrzymanych jest obywatelka Ukrainy, która do niedawna sama pracowała w agencji towarzyskiej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży. Dzień po zatrzymaniu Sąd Rejonowy w Łomży tymczasowo na trzy miesiące aresztował zatrzymanych. Prowadzący śledztwo nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Vinci