Kobiety dla kobiet Fundacja Linki Kontakt # Forum # # F.A.Q.
 
 
 
Menu główne
Start
KOBIETY DLA KOBIET
KATALOG DOBRYCH STRON WWW
Czytelnia
PRAWO
ZDROWIE
TOŻSAMOŚĆ KOBIETY
DUCHOWOŚĆ
PRACA
EDUKACJA I ROZWÓJ
DOM
MOJE BEZPIECZEŃSTWO
MACIERZYŃSTWO
KONTAKT
Forum2
Galeria
Wiadomości
CHCESZ NAM POMÓC?
FEMINA
KULTURA
PODZIĘKOWANIA
W skrócie
 
Start arrow MOJE BEZPIECZEŃSTWO arrow Handel kobietami arrow Handel ludźmi
300x50
Popularne
Handel ludźmi PDF Drukuj Email
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
MOJE BEZPIECZEŃSTWO - Handel kobietami
Wpisał: EUROHELP   
02.01.2012.

Handel ludźmi

Handel ludźmi, dziećmi i kobietami zmuszanymi do prostytucji oraz do niewolniczej pracy – jest najbardziej lukratywnym przestępstwem w Europie. Zyski z niego wynoszą rocznie kilka miliardów Euro, a liczba jego ofiar rośnie o 50 proc. rocznie. Obecnie na świecie jest około 27 milionów ludzi, którzy są niewolnikami, a dziennie około 2000 kobiet i dzieci w wieku od 4 lat jest sprzedawanych, by świadczyć usługi seksualne. Polska stanowi dla handlarzy żywym towarem ważne europejskie ogniwo. Nasz kraj jest miejscem wyjściowym, tranzytowym i docelowym w handlu ludźmi, głównie kobiet i dziewcząt. Grupą szczególnie narażoną na niebezpieczeństwo są kobiety. Grupą szczególnie narażoną na niebezpieczeństwo są kobiety zazwyczaj między 16 a 20 rokiem życia, bezrobotne, z wykształceniem podstawowym o niskim statusie materialnym. Z danych organizacji społecznych, zajmujących się tym problemem wynika, że kobiety w naszym kraju sprzedawane są za już za 1 500 PLN !!!

Osoby z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Rumunii i Bułgarii są przerzucane do Polski, stąd dalej, wraz z obywatelkami Polski, przerzucane są do Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemiec, Holandii, Belgii i Szwajcarii. Najczęściej wywóz kobiet poza granice kraju odbywa się legalnie na podstawie autentycznych paszportów, które zabierane są natychmiast po przekroczeniu granicy w rzekomym celu dopełnienia wszystkich formalności związanych z pracą. Kiedy ofiary docierają do celu, są wielokrotnie bite i gwałcone. Proces ten powtarzany jest codziennie do momentu złamania danej osoby. Wielokrotnie są one uzależniane od narkotyków, zastraszane, że w przypadku jakiejkolwiek próby ucieczki życie ich rodzin i dzieci będzie zagrożone. Tak wygląda ich sytuacja dzień po dniu przez kolejne lata.

Handel kobietami jest drugim największym zorganizowanym przestępczym przemysłem na świecie. Obecnie generuje on ok. 12 miliardów dolarów rocznie. ONZ szacuje, że tylko 1 na 100.000 Europejczyków uczestniczących w handlu ludźmi udaje się uratować. Kobiety są zmuszane do obsługiwania 40 mężczyzn dziennie. Nawet jeżeli jakiejś dziewczynie uda się uciec, jest skazana i zamykana w wiezieniu za nielegalną imigrację, gdyż nie posiada dokumentów. Niewielu kobietom udaje się uciec i wyrwać z tego piekła, część z nich popełnia samobójstwo, część ginie w trakcie przerzutu do innego kraju, a pewien odsetek godzi się na takie życie i po pewnym czasie angażuje we wprowadzanie nowych osób do tego biznesu.

Jak rozponać ofiary handlu

Poszukaj wskazówek, które mogą zidentyfikować ewentualne ofiary handlu:

Jednym z dowodów na to, że osoba może być ofiarą handlu jest to, że:

  • - ofierze zawsze towarzyszy ktoś ją kontrolujący, nie ma ona możliwości mówić we własnym imeiniu,
  • - ofiara jest przewożona do pracy lub z pracy,
  • - rzadko przebywa w miejscach publicznych,
  • - osoba niedawno przybyła do kraju i nie zna języka,
  • - osoba boi się rozmawiać z obcymi,
  • - osoba może być niedożywiona i źle wyglądać,
  • - ofiara może mieć siniaki, blizny i inne objawy przemocy fizycznej,
  • - osoba może być uzależniona od narkotyków i alkoholu.

W bezpiecznym momencie można zadawać pytania w celu ustalenia, czy dana osoba jest ofiarą handlu ludźmi i czy potrzebuje pomocy.

WIĘCEJ NA http://www.eurohelp.com.pl

 

 
następny artykuł »
 
Vinci