Kobiety dla kobiet Fundacja Linki Kontakt # Forum # # F.A.Q.
 
 
 
Menu główne
Start
KOBIETY DLA KOBIET
KATALOG DOBRYCH STRON WWW
Czytelnia
PRAWO
ZDROWIE
TOŻSAMOŚĆ KOBIETY
DUCHOWOŚĆ
PRACA
EDUKACJA I ROZWÓJ
DOM
MOJE BEZPIECZEŃSTWO
MACIERZYŃSTWO
KONTAKT
Forum2
Galeria
Wiadomości
CHCESZ NAM POMÓC?
FEMINA
KULTURA
PODZIĘKOWANIA
W skrócie
 
Start arrow KULTURA arrow Film o Basi
Advertisement
Popularne
Film o Basi PDF Drukuj Email
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
KULTURA - Film
Wpisał: filmobasi.pl   
03.12.2009.


"Basia"

Film „Basia” już dostępny w internecie>>>>

 

 

 

    Zakończyła się produkcja filmu dokumentalnego „Basia”. Film w reż. M.Bodasińskiego i L. Dokowicza z muzyką M. Lorenca, dokumentuje historię młodego małżeństwa, Michała i Basi.

    W czwartym miesiącu ciąży Basi małżonkowie dowiadują się o jej chorobie nowotworowej. Propozycja lekarza jest jednoznaczna: będzie leczona tylko matka. Michał i Basia dostają czas do namysłu – nadchodzący weekend. Jaką postawę przyjęli? Co się wydarzyło? Jakie przesłanie kierują autorzy filmu do odbiorcy? Odpowiedzi odnajdzie każdy, kto pragnie ten film obejrzeć, przemyśleć i wracać do jego treści.


    Pomysł realizacji tego obrazu był nowatorskim projektem grupy wolontariuszy, którzy powierzyli jego sfinansowanie społeczności internautów. Produkcja trwała dwa lata. Zdjęcia nakręcono wiosną i latem 2008 roku. Internet odegrał kluczową rolę w produkcji filmu i będzie też stanowił podstawowy kanał jego dystrybucji. Zamysłem Zespołu jest bowiem, aby docelowo film został udostępniony wszystkim bezpłatnie, na licencji Creative Commons, w dostępnych serwisach video, w sieciach P2P i na inne sposoby.
Równocześnie z premierą rozpoczynają się prace nad tłumaczeniem filmu na języki obce. Jako pierwsza powstanie wersja anglojęzyczna. Film zostanie także przetłumaczony przez wolontariuszy na język niemiecki, francuski, rosyjski i włoski.

www.filmobasi.pl 

Zmieniony ( 09.02.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Vinci